FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC VOLUNTARI 2-1

Un oficial al lui FC Voluntari, ironii la adresa celor de la FCSB: "Să pierzi cu Astra 2 în minutul 93 e într-adevăr frustrant"

Articol de GSP - Publicat luni, 17 iulie 2017 18:11

Înfrângerea de ieri a Voluntariului în fața celor de la FCSB în ultimul minut de joc, scor 1-2, a lăsat urme printre oficialii ilfovenilor.

Lucian Ionescu, ofițerul de presă al celor de la FC Voluntari, a postat pe Facebook o ironie la adresa celor de la FCSB.

"Să pierzi cu Astra 2 în minutul 93 e într-adevăr frustrant", a fost reacția lui Lucian Ionescu.

Oficialul ilfovenilor a făcut ironia în contextul în care Dică a folosit în meciul cu FC Voluntari nu mai puțin de 6 jucători veniți de la Astra în ultima perioadă: Enache, Morais, Teixeira, Budescu, De Amorim, Alibec.

FCSB a câștigat meciul din prima etapă cu FC Voluntari, scor 2-1, după ce Dennis Man a marcat golul decisiv în ultimul minut de prelungiri.