FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - RAPID 2-2

Rapidiștii au plecat îngândurați de la Oradea: „Sunt foarte trist” + ce a avut de spus Kevin Luckassen, după golul marcat împotriva fostei echipe

Imagini surprinse în confruntarea de la Oradea / Sursă foto: Facebook@ UTA Arad +21   FOTO
Imagini surprinse în confruntarea de la Oradea / Sursă foto: Facebook@ UTA Arad

Articol de - Publicat vineri, 20 octombrie 2023 23:56 / Actualizat sambata, 21 octombrie 2023 12:12

În timp ce Claudiu Petrila a recunoscut că egalul din partida cu UTA (2-2) l-a afectat la moral, Kevin Luckassen, fotbalistul care a marcat golul secund al „Bătrânei Doamne”, nu s-a ferit să-și ascundă satisfacția după golul marcat împotriva fostei echipe.

„A fost un meci greu, am condus de două ori. Am pierdut două puncte foarte importante. Asta e, a trecut, trebuie să ne gândim la meciul cu Craiova.

Nu ştiu dacă au făcut ei un meci foarte bun, noi trebuia să jucăm mai bine, nu putem să luăm goluri atât de uşor. Eu sunt foarte trist, dar ăsta este fotbalul. Am marcat, ne-am creat ocazii”, a spus Petrila la microfonul Prima Sport.

Alexandru Albu: „Pe final, cred că puteam obține mult mai mult”

„Suntem dezamăgiți, am controlat meciul. UTA nu știu dacă a avut ocazii clare. Noi ne-am creat, dar nu am fost lucizi. Am pierdut două puncte în seara asta.

Pe final, cred că puteam obține mult mai mult. S-a văzut că ne-a lipsit Rrahmani, chiar dacă Stan a jucat foarte bine pentru primul lui meci. Se vede că încă nu are experiență, dar are multă calitate. Suntem pe podium, ne vom menține în continuare acolo”, a spus și Alexandru Albu.

În fotbal, nimeni nu vrea să piardă, ne-am așteptat la o astfel de replică. Este dezamăgire, un egal nu e îndeajuns pentru Rapid, trebuia să luăm cele trei puncte. Am încercat, dar n-a fost să fie. Avem probleme cu atacantul nostru, care e accidentat (n.r. - Albion Rrahmani), am fi fost mult mai puternici cu el.

- Funsho Bamgboye, Rapid

Fotbaliștii „Bătrânei Doamne” au dus lupte grele cu cei ai Rapidului / Sursă foto: Facebook@ UTA Arad
Funsho Bamgboye a fost eroul giuleștenilor în prima repriză / Sursă foto: Facebook@ Rapid București
+17 FOTO

Kevin Luckassen: „Am avut o motivație mai mare pentru acest meci”

Chiar fostul rapidist Kevin Luckassen a egalat la 2, cu o finalizare simplă din fața porții, și nu a ezitat deloc să sărbătorească reușita. La final, olandezul a declarat:

Am avut o motivație mai mare pentru meciul ăsta. A fost o partidă de luptă, un meci greu. Au avut două ocazii în prima repriză și au dat două goluri, noi am ratat.

În repriza a doua meritam mai mult. Avem mulți jucători noi, e bine că nu am pierdut. Au fost foarte mulți fani, atmosfera a fost senzațională”, a declarat Kevin Luckassen, atacantul celor de la UTA

+17 FOTO

FOTO Revanșa lui Luckassen și FunSHOW » Rapid a condus în două rânduri, dar UTA i-a penalizat de fiecare dată pe giuleșteni

FOTO A fost gol sau n-a fost? Arădenii, Mircea Rednic și 11.000 de oameni au „explodat”! Fază la limită la UTA - Rapid, ce a decis Feșnic

VIDEO „Hamas a făcut lucruri mai rele decât naziștii! Am pierdut prieteni apropiați” » Dezvăluiri cutremurătoare ale israelianului care joacă în România

Transfer de ultimă oră în Superligă » L-au adus pe noul Compagno: cine e „tancul” de 1,98 metri!
Gigi Becali, ultimele detalii despre țintele din perioada de mercato: „Voi investi 3-4-5 milioane” + „Cu Chipciu nu putem merge în Champions League”

A ales Louis Munteanu? Disputat de FCSB și Rapid, atacantul a fost filmat cântând despre rivală: „Are valoare d'aia mare / Și știu că nu vă convine”

Mihai Pintilii, despre cel mai greu adversar din carieră: „Era un «bighidiu» d-ala mic. Dădeam cu ură în el, dar nu cădea. Dă-te-n... Doamne, iartă-mă”