FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI - JUVENTUS BUCUREȘTI 2-1

VIDEO ACS Poli o învinge pe Juventus București, 2-1, în primul meci al etapei a patra

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 august 2017 20:36

Pe o vreme sufocantă, 39 de grade Celsius la startul partidei, ACS Poli Timișoara  a obținut a doua victorie din acest sezon, învingând-o pe Juventus București cu 2-1.

FINAL » ACS Poli - Juventus București 2-1
AU marcat: Al. Munteanu '9, Mailat '68 / Țâră '90

TEXT / VIDEO

Primul gol al partidei a venit în minutul 9: Mailat a pătruns în careu, i-a pasat lui Alexandru Munteanu, iar acesta a finalizat cu exteriorul în poarta lui Stoian.

Timișorenii și-au mărit avantajul în minutul 68, când Mailat a finalizat superb din interiorul careului la capătul unei faze lucrate.

Oaspeții au redus din diferență în minutul 90, când Țâră a marcat frumos cu capul după centrarea lui Călințaru.

ACS Poli acumulează șase puncte, urcă pe locul șase, în timp ce Juventus rămâne pe penultimul loc, cu un singur punct strâns în patru etape.

ACS Poli: Curileac - V. Crețu, Cânu, Melinte, Țigănașu - Vașvari, Artean - Al. Munteanu, Doman, Mailat - Bud
Rezerve: Straton, Șeroni, Ciucur, Croitoru, M. Bianconi, Soljici, Bîrnoi
Antrenor: Ionuț Popa

Juventus București: Stoian - Beța, Benga, Morariu, Ștefan - Călințaru, Sesar, Mihăescu, Stoenac - A. Lungu, Măzărache
Rezerve: Mingote, Wallace, Buhăescu, Carabela, Țâră, C. Petre, Bucșa
Antrenor: Daniel Oprița