FOTBAL  »  Superliga  »  CSM POLI IAŞI - ASA TÂRGU MUREŞ 0-0

VIDEO ASA, doar remiză la debutul lui Ionel Ganea » Ieşenii termină neînvinşi turul din play-out

Articol de GSP - Publicat luni, 24 aprilie 2017 19:56

CSM Poli Iaşi şi ASA Târgu Mureş au terminat la egalitate, scor 0-0, în ultimul meci al turului din play-out.

Ieşenii au dominat clar prima repriză şi puteau marca în două rânduri. Mai întâi, Eduard Pap a avut o intervenţie excelentă la un şut al lui Andrei Cristea.

Cu patru minute înaite de pauză, ardelenii au fost salvaţi de bară, la o acţiune de toată frumuseţea a lui Ştefănescu.

A doua repriză nu a mai avut intensitatea primului mitan, ocaziile fiind rare la ambele porţi.

În urma acestui rezultat de egalitate, CSM Poli Iaşi a acumulat 30 de puncte, aflându-se pe primul loc în clasamentul play-out-ului.

De partea cealaltă, ardelenii rămân pe ultimul loc, cu 12 puncte, iar şansele de salvare devin din ce în ce mai mici.

FINAL» CSM Poli Iaşi - ASA Târgu Mureş 0-0