FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - FC VOLUNTARI

VIDEO Chiajna a pus-o la respect pe Voluntari, scor 3-1! Ilfovenii sunt la egalitate de puncte

Articol de GSP - Publicat marti, 27 februarie 2018 19:25

Concordia Chiajna a câștigat partida de pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 3-1. Meciul s-a desfășurat în condiții speciale, gazonul artificial de la Chiajna fiind înghețat în bună parte.

Chiar și în aceste condiții meciul a fost destul de bun, drept dovadă stând cele 4 goluri marcate. Balauru și-a respins mingea în propria poartă în minutul 41, acesta fiind golul care a deschis meciul. Paul Batin a majorat diferența în minutul 68 din penalty. La faza premergătoare celei în care s-a acordat penalty Horj a fost eliminat.

S-a făcut 3-0 un minut mai târziu. Răzvan Grădinaru a trimis o scăriță de la 16 metri, mingea a fost deviată de un adversar și a ajuns în poartă. Cosmin Achim a înscris golul de onoare al oaspeților, însă a fost prea puțin pentru echipa sa, care pleacă fără punct de la Chiajna.

Andrei Prepeliță a fost eliminat și el pentru cumul de cartonașe galbene în minutul 86. Concordia Chiajna a urcat pe locul 9, cu 28 de puncte, la egalitate cu FC Voluntari, care e la a doua înfrângere consecutivă.

FINAL CONCORDIA CHIAJNA - FC VOLUNTARI 3-1 (Balauru 41 a.g, Batin 68, R. Grădinaru 69 / C. Achim 80)