FOTBAL  »  Superliga  »  JUVENTUS BUCUREȘTI - CONCORDIA CHIAJNA 0-5

VIDEO » Chiajna a reușit cea mai clară victorie a sa în Liga 1, 5-0 cu Juventus București » Supergol Deaconu + 2 reușite în prelungiri

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 noiembrie 2017 20:04

Concordia Chiajna a câștigat meciul din etapa a 19-a, din deplasarea de la Juventus București, scor 5-0, partidă disputată pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești.

Ilfovenii au deschis scorul rapid, în minutul 4, când Marian Cristescu a fost atent și a profitat de o respingere a lui Drăghia.

Chiajna a majorat diferența în minutul 38, printr-o execuție fantastică a lui Ronaldo Deaconu. Mijlocașul cu nume de fotbalist uriaș a prins o torpilă de la 20 de metri și mingea s-a oprit în vinclul porții lui Drăghia.

Claudiu Bumba a marcat cu 4 minute înainte de final, cu un șut din interiorul careului. Cristi Bud a înscris primul gol în tricoul ilfovenilor în minutele de prelungire, după ce a executat un penalty apărat în primă fază de portar.

Cristescu a stabilit scorul final după ce a trimis o minge din alunecare în plasă.

Chiajna ocupă locul 11, cu 20 de puncte, în timp ce Juventus București e ultima, cu 9 puncte.

JUVENTUS BUCUREȘTI - CONCORDIA CHIAJNA 0-5
Au marcat:
Cristescu 4, 90+3, Deaconu 38, Bumba 86, Bud 90+1
TEXT / VIDEO

Formația din Colentina e ultima în clasament, cu doar 9 puncte, în timp ce ilfovenii sunt pe poziția a 11-a, cu 20 de puncte.

Juventus București: Drăghia - Călințaru, Wallace, Benga, Carabela - Sesar, Mihăescu, Bărbulescu, Dzalamidze - Țâră, Măzărache
Rezerve: Stoian, C. Petre, Ștefan, Băjenaru, Cazan, Dima, Stoenac

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Grădinaru, Marc, Albu, Bucurică - Bucșa - Bawab, Cristescu, Deaconu, Bumba - Pena
Rezerve: Caparco, V. Gheorghe, Babic, Bărboianu, Dobrosavlevici, Bud, Marin