FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI TIMIȘOARA - CONCORDIA CHIAJNA 0-3

VIDEO "Comisarul" nu glumește: Chiajna o zdrobește pe ACS Poli la Timișoara, scor 3-0! » Antrenorul ilfovenilor egalează un record personal vechi din 1991

Articol de GSP - Publicat luni, 16 octombrie 2017 16:48

Concordia Chiajna a câștigat cu 3-0 meciul de la Timișoara cu ACS Poli și a urcat pe locul 9 în Liga 1, după 14 etape. Totodată, cu Ion Moldovan pe bancă, formația din Ilfov a ajuns la 4 victorii consecutive.

Claudiu Bumba a deschis scorul după 29 de minute cu un șut din interiorul careului, profitând și de eroarea lui Valentin Crețu. Ilfovenii au marcat din nou imediat după pauză, dar reușita le-a fost anulată pentru un ofsaid inexistent la Bawab. Vezi AICI detalii

Bumba și-a mai trecut o dată numele pe lista marcatorilor în minutul 80, cu un șut de la peste 20 de metri, iar trei minute mai târziu Batin a stabilit scorul final cu o lovitură de cap.

Ion Moldovan a mai câştigat o singură dată în cariera lui 4 meciuri la rând în Liga 1: se întâmpla în octombrie 1991, pe banca Oţelului.

Concordia Chiajna ocupă locul 9, cu 17 puncte după 14 etape, în timp ce timișorenii sunt pe poziția a 7-a, la o lungime distanță.

ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna 0-3  VIDEO / TEXT
Au marcat: Bumba 29, 80, Batin 83