Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA 1    •   CONCORDIA CHIAJNA - GAZ METAN 1-1

VIDEO Concordia și Gaz Metan încheie indecis anul, 1-1 » Oaspeții au reușit un eurogol

Sambata, 16 Decembrie 2017

Concordia Chiajna și Gaz Metan Mediaș, echipe din subsolul clasamentului, au terminat la egalitate, scor 1-1, cel de-al doilea meci al etapei a 22-a din Liga 1.

Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș 1-1
Au marcat:
Cristescu '49 / Chamed '61
TEXT / VIDEO

Meciul a început cu o dominare autoritară a gazdelor, care au irosit două ocazii mari: Mai întâi, Pleșca a intervenit excelent la lovitura de cap a lui Cristescu, în minutul 13. Ulterior, Concordia a mai ratat o ocazie uriașă, șutul bun din lovitură liberă al lui Bumba fiind respins de același Pleșca, care a confirmat evoluția bună din meciul cu CSU Craiova, când a reușit să apere un penalty în prelungirile partidei.

Gaz Metan a contracart în minutul 32, Golubovici irosind o ocazie imensă, finalizând lamentabil cu călcâiul după o pasă inspirată a lui Chamed.

Echipa lui Ion Moldovan a deschis scorul în minutul 49, când Marian Cristescu a înscris cu capul după centrarea perfectă a lui Pena.

Oaspeții au egalat în minutul 61, când Nasser Chamed, jucător originar din Comore, a transformat impecabil o lovitură liberă de la 20 de metri, lăsându-l fără replică pe Bălgrădean.

Finalul de meci a fost animat de eliminarea lui Marian Cristescu, cel care a văzut roșu direct din partea arbitrului Marcel Bîrsan pentru o lovitură aplicată unui jucător al medieșenilor.

Concordia Chiajna a acumulat 24 de puncte, aflându-se pe locul 10 în Liga 1.De partea cealaltă, Gaz Metan se află pe locul 12, cu 15 puncte, la egalitate cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Grădinaru, Albu, A. Marc, Fota - Oct. Deaconu, Bucșa - Bawab, M. Cristescu, Bumba - M. Pena
Rezerve: Caparco, Bud, Manasse, Babici, Batin, Bărboianu, V. Gheorghe