FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CSM POLI IAȘI 0-2

VIDEO CSM Poli Iași se impune la Mediaș, 2-0, și adâncește criza lui Gaz Metan » Doi străini au decis partida

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 octombrie 2017 19:52

CSM Poli Iași s-a impus fără probleme pe terenul lui Gaz Metan, scor 2-0, adâncind astfel criza echipei lui Pustai, care rămâne penultima în Liga 1.

Gaz Metan - CSM Poli Iași 0-2
Au marcat: P. Mendes '37, Jo Santos '81

TEXT / VIDEO

Ieșenii au marcat primul gol în minutul 37, prin portughezul Pedro Mendes, care l-a învins pe Greab după o acțiune prelungită.

CSM Poli Iași a dat lovitura de grație în minutu 81. Scăpat singur, brazilianul Jo Santos s-a distrat cu apărarea gazdelor și l-a învins pe Greab printr-o scăriță de efect.

Grație victoriei, CSM Poli Iași a urcat pe locul 9, moldovenii acumulând 18 puncte. Echipa antrenată de Stoican e acum la doar două puncte în spatele locurilor care asigură play-off-ul.

De partea cealaltă, Gaz Metan continuă evoluțiile slabe din acest sezon și își confirmă statutul de candidată la retrogradare.

Echipele de start:

Gaz Metan: Greab - Zderici, Sîrghi, Kubutia, De Vriese - I. Neagu, Bic - R. Romeo, L. Manole, Chamed - Lokaj