FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA - VIITORUL 2-0

VIDEO De neoprit! Cel mai tare transfer al lui Mangia face legea în Oltenia » "Dublă" de excepție cu Viitorul și un bilanț perfect după 3 meciuri

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 septembrie 2018 21:59

CS U Craiova a avut o evoluție entuziasmant cu Viitorul, oltenii impunându-se fără emoții, scor 2-0. Ambele goluri au fost reușite de Elvir Koljic, marele pariu al lui Devis Mangia.

Echipa lui Mangia a deschis scorul după doar 5 minute, prin atacantul Elvir Koljic, care a primit o pasă de la Bancu și a înscris cu un șut de senzație de la 18 metri. (VIDEO cu golul, AICI).

Tot bosniacul a fost cel care a majorat avantajul oltenilor, înscriind cu capul în minutul 48 după o fază fixă. (VIDEO cu golul, AICI).

Vârful bosniac de 23 de ani e de departe cel mai bun transfer al Craiovei. A ajuns la al patrulea gol consecutiv în 3 meciuri, după ce reușise să înscrie și în victoria cu Dinamo, 3-0, și în înfrângerea de la Mediaș, 2-3.

Elvir Koljic este un vârf în vârstă de 23 de ani, care a debutat la naționala Bosniei în 2018. A jucat de-a lungul carierei la Triglav, Krupa, Borac Banja Luka și Lech Poznan.

350.000 €e cota de piață a lui Koljic, conform Transfermarkt. Acesta a venit la Craiova liber de contract