FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - CONCORDIA CHIAJNA

VIDEO Două goluri FANTASTICE marcate în FC Voluntari - Chiajna: șut de la 30 de metri în vinclu și fază de "tiki-taka"

Reacția portarului celor de la FC Voluntari la golul lui Căpățână FOTO: Captură @TV Telekom Sport +1   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 octombrie 2018 19:10

Mihai Căpătână (22 de ani) a marcat un gol splendid în minutul 46 al înfruntării dintre FC Voluntari și Concordia Chiajna, la scorul de 2-0.

FC Voluntari a reușit cel mai bun meci din actualul sezon, chiar împotriva vecinei din Ilfov. Reușita de 3-0 a venit după un șut de la 30 de metri. Mijlocașul Mihai Căpățână a lovit perfect mingea, imprimându-i un efect exterior ciudat.

Și reușita de 2-0 a fost una specială. În minutul 33, ghanezul Richard Gadze a reluat în poartă după o fază în care Voluntariul a trimis nestingherită peste 10 pase fără ca adversara să atingă mingea.