FOTBAL  »  Superliga  »  CĂLĂRAȘI - VOLUNTARI 1-1

VIDEO Dunărea Călărași a ratat victoria cu Voluntari printre degete! Ilfovenii au marcat pe final și s-a terminat 1-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 octombrie 2018 15:52

Mediop a deschis scorul după 34 de minute, în ciuda faptului că echipa lui Alexa nu jucase mare lucru. Putea să se termine așa, însă ilfovenii n-au renunțat la luptă.

Eu egalat dintr-o fază fixă la capătul căreia s-a aflat Ricardinho. Acesta a punctat în minutul 80. Voluntari putea da chiar lovitura, însă pe final Strton a făcut minuni în poarta gazdelor.

Dunărea Călărași a strâns 14 puncte și este pe locul 9, la egalitate cu Iași, în timp ce Voluntari rămâne fără victorie în acest sezon. Are 4 remize în ultimele 5 meciuri. Rămâne pe ultimul loc, cu doar 5 puncte în acest sezon.

FINAL DUNĂREA - VOLUNTARI 1-1 (Mediop 34 / Ricardinho 80)