FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - PANDURII 3-1

VIDEO Eric și restul lumii! Brazilianul, cel mai bun pasator din Liga 1, a fost omul meciului în victoria lui Gaz Metan cu Pandurii, scor 3-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 aprilie 2017 09:51

Gaz Metan s-a impus pe teren propriu în etapa a șasea a play-out-ului Ligii 1 în fața Pandurilor, scor 3-1.

Gorjenii au deschis scorul înaintea pauzei din lovitura de pedeapsă transformată de Negruț.

Imediat după pauză Cristi Pustai i-a trimis în teren pe Cristea și Eric, iar elevii săi au început mai puternic și au forțat egalarea, care a venit tocmai în minutul 78. Munteanu a primit o centrare foarte bună de la Eric și a înscris.

Brazilianul Eric și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor cu 6 minute înainte de final cu o execuție superbă de la 25 de metri. Tot Eric a oferit pasa decisivă și la golul din minutul 4 de prelungiri al lui Sikorski.

Gaz Metan e lider în play-out, cu 29 de puncte, dar cu un meci mai mult decât urmăritoarea Poli Iași. De partea cealaltă, Pandurii se afundă tot mai mult și acum ocupă locul 6, cu 16 puncte.

Clasamentul pasatorilor din Liga 1: Eric de Oliveira – 10; Sergiu Hanca – 9; Florin Cernat, Constantin Budescu – 9.

GAZ METAN - PANDURII 3-1 VIDEO / LIVETEXT
Au marcat: Munteanu 77, Eric 84, Sikorski 90+4 / Negruț 42 p.

Gaz Metan: Greab - Crețu, Trtovac, Itoua, Buzean - Munteanu, Bic, Tahar, Curtean - Buziuc, Sikorski

Pandurii: Laurențiu Popescu - Negoiță, Tătaru, Ilie, Bușu - Cioinac, Stana - Firțulescu, Păcurar, Hlistei - Negruț