FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - CĂLĂRAȘI 1-1

VIDEO + FOTO Chiajna și Călărași și-au împărțit punctele în primul meci al zilei din Liga 1. Ilfovenii au egalat-o pe Dinamo în clasament

Articol de GSP - Publicat luni, 01 octombrie 2018 19:52

Concordia Chiajna și Dunărea Călărași au terminat la egalitate partida disputată pe sinteticul din comuna ilfoveană, scor 1-1.

Formația lui Dorinel Munteanu a început mai bine, chiar a ratat o ocazie în minutul 10 prin Deaconu, însă oamenii lui Alexa au dat lovitura înainte de pauză, prin Keyta, dintr-un penalty obținut de Mediop.

A doua repriză a aparținut într-o bună măsură formației gazdă. Guessan (50) și Ronaldo Deaconu (51) au ratat două ocazii mari imediat după pauză.

Golul a venit de la Prepeliță, în minutul 60. Mijlocașul a reluat din voleu după o centrare respinsă în față de Straton și a marcat al 30-lea său gol în Liga 1 în 336 de prezențe.

S-a terminat 1-1, iar cele două echipe rămân pe locurile 9 și 11. Călărași are 13 puncte, în timp ce Chiajna ajunge la 11, fiind la egalitate cu Dinamo, care e pe locul 10.

***

FINAL  CONCORDIA CHIAJNA - DUNĂREA CĂLĂRAȘI 1-1
Au marcat:
Prepeliță 60 / Keyta (44)

CLICK AICI PENTRU LIVETEXT / VEZI AICI VIDEO CU GOLURILE

Echipele:

Concordia: Greb - G. Matei, Leca, A. Marc, Bărboianu - Prepeliță, Bucșa - Grădinaru, R. Deaconu, Nivaldo - Guessan
Rezerve: Al. Costache, M. Cristescu, Batin, Bawab, Panait, Măzărache

Dunărea: Straton - Țenea, Șandru, Wallace, Ispas - St. Cucu, Pușcaș - Kanda, S. Pană, Keyta - Mediop
Rezerve: C. Lungu, V. Alexandru, V. Munteanu, G. Simion, Șeroni, Honciu, Al. Munteanu

***

Dunărea stă ceva mai bine, chiar dacă a pierdut ultimul meci, cu FCSB, 0-2. Este pe locul 9, cu 12 puncte, în timp ce ilfovenii sunt pe 11, cu 10 puncte.

Partida dintre cele două începe la ora 18:00, în direct la TV Digi Sport, Telekom Sport, LookTV și liveTEXT pe GSP.RO.