FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - DINAMO 3-4

VIDEO+FOTO » Dinamo a trăit periculos meciul cu Chiajna! "Câinii" au învins într-un meci cu 7 goluri și au urcat pe loc de play-off

Articol de GSP - Publicat luni, 12 februarie 2018 17:26

Dinamo a câștigat cu 4-3 deplasarea de la Concordia Chiajna, din etapa a 24-a, un meci care i-a ținut cu sufletul la gură pe fanii alb-roșilor. Toate golurile au fost marcate în repriza secundă.

În prima parte Dinamo putea deschide scorul încă din minutul 7, dar arbitrul Horațiu Feșnic n-a văzut că mingea a trecut de linia porții și a lăsat jocul să continue. În minutul 20, și ilfovenii puteau să primească o lovitură de pedeapsă la o ieșire hazardată a portarului Laurențiu Brănescu, dar și de această dată centralul n-a fluierat.

În repriza secundă, imediat după revenirea de la cabine, Pesici i-a pasat cu călcâiul lui Romera, acesta a centrat perfect, iar Nemec a reluat cu capul și a deschis scorul.

"Câinii" au înscris și în minutul 59 prin Salomao, dar ilfovenii au revenit și au redus din diferență 10 minute mai târziu prin Bumba.

Gabi Torje a intrat în minutul 60, iar după 11 minute a marcat golul 3 al echipei sale după ce a profitat de o eroare în apărarea adversă. Chiajna nu s-a predat și după un minut a redus din nou din diferență prin Bud.

Daniel Popa și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 79, dar Chiajna a marcat și ea două minute mai târziu. Ilfovenii n-au mai avut forță și s-au văzut înfrânți de Dinamo, echipă care a urcat pe loc de play-off.

CHIAJNA - DINAMO 3-4
Au marcat: Bumba 69, Bud 73, A. Marc 81 / Nemec 47, Salomao 58, Torje 71, Popa 79
Vezi meciul liveTEXT / Vezi VIDEO cu golurile!

clipboard01

24 de goluri
s-au marcat în etapa a 24-a din Liga 1, cele mai multe reușite într-o singură etapă din acest sezon

Echipele de start:

Chiajna: Caparco - Bărboianu, A. Marc, Manasse, Fota - Grădinaru, Prepeliță, Bucșa - Batin, Bawab, Bumba
Rezerve: Vitauskas, Babic, Deaconu, Nivaldo, Bud, Georgescu, Pena

Dinamo: Brănescu - Romera, Nedelcearu, Marici, V. Olteanu - Monroy, Mahlangu - Pesici, Nistor, Salomao - Nemec
Rezerve: Penedo, Hanca, Palici, Torje, Katsikas, Moldoveanu, Popa