FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - GAZ METAN 0-0

VIDEO + FOTO Egal spectaculos la Brașov, între Sepsi și Gaz Metan, 0-0! Mari ocazii ratate de formația gazdă

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 noiembrie 2017 17:58

Sepsi a terminat la egalitate meciul cu Gaz Metan Mediaș de pe teren propriu, scor 0-0. Chiar dacă nu s-a marcat, meciul a fost unul spectaculos, plin de ocazii de a marca.

TEXT / VIDEO

Prima ocazie notabilă a fost în minutul 29, când Nikolici a scăpat spre poartă, dar șutul său l-a lovit pe Greab.

Minutul 63 a adus o altă ocazie mare de a marca. Claudiu Herea a scăpat singur cu portarul Gazului, dar din nou acesta a avut o paradă de excepție.

Sepsi a reușit să înscrie în minutul 83, prin Patrick Petre, dar reușita a fost anulată pentru un ofsaid.

Sepsi Sfântu Gheorghe n-a mai câștigat din august, de la un 2-0 cu Poli Iași. În următoarele 10 meciuri a adunat doar 3 puncte, pierzând 7 jocuri.

Are 12 puncte și e pe locul 12. Gaz Metan are și ea o serie de 5 jocuri fără victorie și cu 11 puncte este pe locul 13.

În minutul 22, cameramanii au surpris o imagine amuzantă. Doi spectactori luau masa și se uitau la meci.