FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI SF. GHEORGHE - GAZ METAN

VIDEO + FOTO » Spectacol în primul meci al zilei! Sepsi - Gaz Metan a fost decis în minutul 90+1

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 aprilie 2018 15:20

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat meciul cu Gaz Metan Mediaș, 2-1, din etapa a 5-a din play-out.

Sepsi - Gaz Metan 2-1
Au marcat: Hadnagy 69', Simonovski90+1/Rondon 30' - VIDEO

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 30, care a marcat cu o lovitură de cap de la 10 metri. Sepsi a întors scorul după pauză.

Elevii lui Eugen Neagoe au egalat în minutul 69, prin vetaranul Hadnagy, care a marcat cu un șut de la 12 metri. Golul victoriei a venit în minutul 90+1. După o fază fixă, Simonovski a trimis mingea în poartă din 5 metri.

Prin această victorie, Sepsi acumulează 19 puncte și urcă pe locul 3 în play-out. Gaz Metan rămâne pe locul 7, cu 15 puncte.