FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CONCORDIA CHIAJNA 2-1

VIDEO+FOTO Victorie muncită pentru FCSB cu Chiajna, scor 2-1 » Roș-albaștrii revin în fruntea Ligii 1!

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 noiembrie 2017 22:43

FCSB a revenit pe primul loc în Liga 1 după victoria din etapa a 17-a cu Concordia Chiajna, scor 2-1.

Roș-albaștrii au deschis scorul prin șutul superb de la 22 de metri al lui Dragoș Nedelcu, în minutul 14.

Avantajul gazdelor n-a durat decât trei minute pentru că Andrei Marc a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap, profitând și de o ieșire greșită a lui Niță.

FCSB a marcat golul victoriei cu 6 minute înainte de final, când Gnohere a înscris frumos cu latul, din interiorul careului.

FCSB - CONCORDIA CHIAJNA 2-1
Au marcat:
D. Nedelcu 14, Gnohere 39 / Marc 17
TEXT / VIDEO

FCSB: Niță - Enache, Bălașa, Planici, Momcilovici - Nedelcu, Ov. Popescu - Man, Teixeira, Fl. Tănase - Gnohere
Rezerve: Stăncioiu, Pintilii, Alibec, Filip, Morais, D. Benzar, Coman
Antrenor: Nicolae Dică

Chiajna: Caparco - Patache, Marc, Albu, Fota - Babic, Bucșa - Deaconu, Cristescu, Bumba - Batin
Rezerve: Isvoranu, Răducanu, Bawab, Bud, Gheorghe, Dobrosavlevici, Pena
Antrenor: Ion Moldovan

3.524 de spectatoriau asistat la partida dintre FCSB și Concordia Chiajna

clasament

Arbitri

A: Colţescu Sebastian (Craiova - Dolj)
A1: Ghinguleac Adrian Radu (Bucureşti - Bucureşti)
A2: Iliescu Dragoş Mihai (Craiova - Dolj)
R1: Coza Ionuţ (Cernica - Ilfov)
Obs: Sajtos Laszlo (Sibiu - Sibiu)

Roș-albaștrii au preluat fotoliul de lider în etapa precedentă de la CFR Cluj, iar în acest moment au 35 de puncte. De partea cealatlă, ilfovenii sper să se distanțeze de zona roșie, ocupând în acest moment locul 11, cu 17 puncte.