FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - FC BOTOȘANI 3-0

VIDEO+FOTO Victorie surprinzătoare! Chiajna o învinge categoric pe FC Botoșani, 3-0, și se depărtează de zona roșie

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 decembrie 2017 16:51

Concordia Chiajna a învins pe teren propriu pe FC Botoșani, scor 3-0, într-un meci din etapa a 20-a din Liga 1.

Ilfovenii au avut primul atac periculos după 13 minute de joc, dar șutul lui Bumba a fost respins cu dificultate de Cobrea.

Primul gol a venit cu 6 minute înainte de finalul primei reprize, când Bawab a finalizat o acțiune personală. După pauză, Marian Cristescu și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor cu o finalizare elegantă din careu.

Abia intrat pe teren, Cristi Bud a stabilit scorul final cu 3 minute înainte de final.