Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA 1    •   CONCORDIA CHIAJNA - FC BOTOȘANI 3-0

VIDEO+FOTO Victorie surprinzătoare! Chiajna o învinge categoric pe FC Botoșani, 3-0, și se depărtează de zona roșie

Sambata, 02 Decembrie 2017

Concordia Chiajna a învins pe teren propriu pe FC Botoșani, scor 3-0, într-un meci din etapa a 20-a din Liga 1.

Ilfovenii au avut primul atac periculos după 13 minute de joc, dar șutul lui Bumba a fost respins cu dificultate de Cobrea.

Primul gol a venit cu 6 minute înainte de finalul primei reprize, când Bawab a finalizat o acțiune personală. După pauză, Marian Cristescu și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor cu o finalizare elegantă din careu.

Abia intrat pe teren, Cristi Bud a stabilit scorul final cu 3 minute înainte de final.