FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CFR CLUJ 0-3

VIDEO Gaz Metan - CFR Cluj 0-3: Locomotiva lui Petrescu prinde viteză! CFR a umilit trupa lui Pustai la Mediaș » Culio la primul gol de la revenire

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 iulie 2017 17:26

După succesul clar cu Viitorul (2-0) din precedenta etapă, CFR Cluj a câștigat fără nicio problemă și meciul de pe terenul lui Gaz Metan, scor 3-0, din etapa a 3-a a Ligii 1.

Trupa lui Dan Petrescu a început în forță jocul și Deac a obținut un penalty după ce a fost faultat în careu de Zderici, în minutul 27. Culio a transformat lejer lovitura de pedeapsă.

CFR a majorat diferența în minutul 36, când Nouvier a profitat de o greșeală uriașă a lui Khubutia și l-a executat pe Greab.

Urko Vera a fost cel care a stabilit scorul final după o oră de joc. Spaniolul l-a învins pe Greab după o lovitură de cap bine plasată, centrarea venind din gheata lui Nouvier.

După 3 meciuri, CFR Cluj are 7 puncte și ocupă locul 2, în timp ce medieșenii sunt ultimii în Liga 1, cu un singur punct și e singura echipă fără gol marcat în acest sezon. Jucătorii Gazului au primit ieri și o veste neașteptată. Li s-au redus salariile cu 40% din cauza procesului de insolvență în care se află echipa.

GAZ METAN - CFR CLUJ 0-3   VIDEO / TEXT
Au marcat: Culio 28 p., Nouvier 36, Urko 60