FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI - ASTRA 2-1

VIDEO Meci încins la Timișoara » ACS Poli câștigă grație unui gol de senzație și egalează la puncte Dinamo

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 octombrie 2017 17:08

ACS Poli a câștigat meciul disputat pe teren propriu cu Astra, scor 2-1, și a egalat la puncte Dinamo, care va juca luni împotriva Viitorului.

Astra a rămas în 10 oameni după doar jumătate de oră, când Abang a fost avertizat cu cel de-al doilea cartonaș galben, iar la mai puțin de cinci minute după acest moment, Munteanu a deschis scorul pentru gazde.

Cel mai tensionat moment al partidei s-a petrecut la finalul primei părți, când Edi Iordănescu a fost trimis în tribune de Sebastian Colțescu, moment în care a făcut un gest simbolizând cătușele în direcția centralului (detalii AICI).

În ciuda faptului că echipa sa era în inferioritate, Balaure a restabilit egalitatea în minutul 59, însă scorul final a fost stabilit de Mailat, care a marcat cu un șut de senzație de la aproximativ 30 de metri.

Timișorenii sunt pe locul 9 după acest meci, la egalitate cu Dinamo și Poli Iași, în timp ce Astra a ratat ocazia de a urca pe locul al patrulea în clasament și poate fi depășită în această rundă de Viitorul.

FINAL » ACS Poli - Astra 2-1 (VIDEO)

Au marcat: Al. Munteanu '37, Mailat '71 / Balaure '59