FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - GAZ METAN 1-0

VIDEO » Moment istoric la Iași! Echipa lui Neagoe a stabilit un record după victoria cu Gaz Metan, scor 1-0

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 mai 2017 17:20

Poli Iași a ajuns la 12 meciuri fără înfrângere în Liga 1, cea mai lungă serie din istoria clubului, după victoria cu 1-0 în fața lui Gaz Metan.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Bole, jucătorul dorit de FCSB, în minutul 7 după o centrare a lui Panțîru.

În minutul 37, Andrei Cristea putea majora diferența, dar penalty-ul executat de el a fost apărat de Greab.

Poli Iași e lider în play-out cu 38 de puncte, în timp ce Gaz Metan e pe poziția secundă, la patru lungimi distanță.

Cu două minute înainte de final, Eric a fost eliminat pentru o simulare în careu și pentru o palmă dată unui adversar.

POLI IAȘI - GAZ METAN 1-0 VIDEO / TEXT
A marcat: Bole 7