FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - POLI IAȘI 3-0

VIDEO Mulțescu revigorează Astra și ajunge la trei victorii consecutive: 3-0 cu Poli Iași

Articol de GSP - Publicat luni, 30 aprilie 2018 22:54

Astra a obținut a treia victorie consecutivă în play-off, după ce a învins pe teren propriu Poli Iași, scor 3-0.

Trupa lui Gigi Mulțescu a deschis scorul după 10 minute de joc, prin lovitura de cap a lui Abang, după cornerul executat de Alexandru Stan.

Giurgiuvenii au majorat diferența imediat după pauză, prin Alexandru Stan, care a trimis un șut superb de la 25 de metri direct în vinclul porții lui Kelava.

Scorul final a fost stabilit de Dandea, care a transformat penalty-ul obținut de Seto la o intervenție a lui Sin.

ASTRA - POLI IAȘI 3-0
Au marcat:
Abang 10, Al. Stan 48, Dandea 82 pen.

Astra: Iliev - Erico, Bejan, Polczak - Al. Stan, Dandea, Takayuki, Radunovici - Balaure, Abang, Fl. Matei
Rezerve: Lazar, Belu, Biceanu, Buș, Butean, Culda, Moise
Antrenor: Gigi Mulțescu

Poli Iași: Kelava - Sin, Jakodinskis, Mihalache, Panțâru - Mihăescu, Cioinac - Platini, Jo, Zaharia - Kizito
Rezerve: Koselev, Chelaru, Bosoi, Ștefănescu, Danale, Vlădeanu, Rusu
Antrenor: Flavius Stoican

Arbitru: Alexandru Tudor (București) / Asistenți: Andrei Constantinescu (București), Florin Păunescu (Vâlcea) / Rezervă: Horia Mladenovici (București) / Observator: Nicolae Grigorescu (Timiș)