FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CONCORDIA CHIAJNA 2-1

VIDEO Ploaie cu belșug pentru medieșeni » Gaz Metan învinge Chiajna, scor 2-1, cu un gol superb în prelungiri!

Sportpictures.eu +1   FOTO
Sportpictures.eu

Articol de GSP - Publicat luni, 23 iulie 2018 20:20

Gaz Metan și Concordia Chiajna au fost la un pas să termine la egalitate, însă golul superb al lui Fortes din ultimul minut al prelungirilor a adus toate cele trei puncte la Mediaș, scor 2-1. Ploaia torențială însă a pus mari probleme pe parcursul jocului.

Medieșenii au deschis scorul în minutul 28 prin Chamed, care a reluat cu capul o centrare venită de la Crețu.

Cu șase minute înainte de finalul primei reprize, ilfovenii au egalat prin golul debutantului Guessan, care a trimis în poartă tot cu capul.

Repriza secundă s-a reluat cu o întârziere de 25 de minute din cauza problemelor cu nocturna, care a fost lovită de un fulger. Mai multe detalii AICI!

În prelungirile partidei, Carlos Fortes a luat o acțiune pe cont propriu și a marcat cu un șut la colțul lung din afara careului.

Gaz Metan - Concordia Chiajna 2-1
Au marcat: Chamed 27, Fortes 90+3 / Guessan 39

Gaz Metan: Pleşca - Creţu, Diallo, M. Constantin, Buşu - I. Cristea, Caiado - Chamed, Fofana, D. Olaru - Buziuc
Rezerve: D. Cristea, D. Pop, R. Romeo, M. Stancu, P. Costea, Trif, Carlos Fortes
Antrenor: Mihai Teja

Concordia: Caparco - G. Matei, Albu, Ov. Marc, Fota - Gorobsov, Prepelita - Nivaldo, M. Cristescu, Grădinaru - Guessan
Rezerve: Costache, Bucşă, Ivanovic, Bărboianu, Batin, Deaconu, Leca
Antrenor: Ionuț Badea

Arbitru: George Găman / Asistenți: Daniel Mitruți și Dragoș Iliescu (toți din Craiova) / Rezervă: Adrian Cojocaru (Galați) / Observator: Ioan Onicaș (Zalău)

Antrenor: Mihai Teja (nou)
Veniri: Batista (Libolo), Diallo (liber), N. Lopes (Madeira), S. Lupu (Hermannstadt)
Plecări: S. Lupu (FC U Craiova), Sg. Popovici (Dinamo), Rondon (Ever Bright), P. Pârvulescu (Poli Iași), Fytanidis, Fioretos (contracte expirate)

chiajna
CHIAJNA

Antrenor: Ionuț Badea (confirmat)
Veniri: G. Matei (Termalica), M. Leca (Juventus), Ivanovici (FC Voluntari), Gorobsov (Miami United), Măzărache (Craiova), Ghislain (liber), Greab (Gaz Metan)
Plecări: Isvoranu (Petrolul), Patache (Botoșani), Corban (Botoșani), Enza-Yamissi, Bud, Babici (contracte expirate)

CLASAMENT LIGA 1: ,

clipboard01

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”