FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - POLI IAȘI 0-1

VIDEO » Poli Iași e la prima victorie din acest an! Chiajna a pierdut după autogolul lui Feussi, aflat la primul său meci de la revenire

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 iulie 2017 23:03

Poli Iași a câștigat primul meci al sezonului în etapa a 3-a după victoria de pe terenul Concordiei Chiajna, scor 1-0.

Vasile Miriuță a ales să-l folosească din primul minut pe Feussi, care a revenit la echipă, și l-a lăsat pe bancă pe Cristi Albu, jucător care a fost de bază sezonul trecut în apărarea ilfovenilor.

Singurul gol al partidei a fost marcat chiar de Feussi, camerunezul de 30 de ani greșind poarta și învingându-l pe Bălgrădean cu o deviere incredibilă.

CHIAJNA - IAȘI 0-1 VIDEO / TEXT
A marcat: Feussi ag. 26

Echipele de start:

Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Tipuric, Zeba, Bucurică - Costin - Grădinaru, Vasile, Cristescu, Răducanu - Pena
Rezerve: Drăghia, Deaconu, Albu, Buleică, Batin, Fota, Kortzorg

Poli Iași: Kelava - Tiago, Frăsinescu, Cioinac, Sin - Qaka, Chelaru - Luwaga, Mendes, Almada - A. Cristea
Rezerve: Koselev, Bosoi, Spătaru, Bădic, Moldovan, Panțîru, Moisi

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă