FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI

VIDEO Sepsi a câștigat meciul amical din Slovacia » La final, jucătorii și fanii au cântat imnul Ținutului Secuiesc

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 noiembrie 2018 14:38

Sepsi Sf. Gheorghe a profitat de pauza competițională și a mers în Slovacia, pentru a juca vineri un amical cu FC Dac.

Echipa lui Eugen Neagoe a câștigat, scor 3-2, după ce a condus cu 1-0 și 3-1. Pentru Sepsi au marcat Prosser, în minutul 11, Tandia, în minutul 62, și Hadnagy, în minutul 55.

Partida s-a jucat la Dunajska Streda, oraș preponderent maghiar. La final, cele două formații s-au dus în fața peluzei și au cântat imnul Ținutului Secuiesc.

FC Dac Dunajska Streda este clasată pe locul 2 în campionatul Slovaciei, cu 33 de puncte în 15 meciuri, cu 6 mai puțin decât liderul Slovan Bratislava. Sepsi Sf. Gheorghe ocupă locul 7 în Liga 1, cu 20 de puncte în 15 etape.

Gazeta Sporturilor a scris pe 14 noiembrie că guvernul Ungariei finanțează două echipe din România, Sepsi Sf. Gheorghe și Csikszereda

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”