FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - JUVENTUS, DIGI, TELEKOM, GSP.RO

VIDEO Sepsi câștigă și cu Juventus, 2-1, și bucureștenii se îndreaptă cu pași repezi spre liga secundă

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 mai 2018 17:22

Sepsi a obținut o nouă victorie în play-out, 2-1 cu Juventus București într-un meci din etapa a 11-a.

Covăsnenii au deschis scorul încă din minutul 6, după un șut frumos al lui Istvan Fulop de la marginea careului. Bucureștenii au egalat în minutul 15 prin Leca. Fundașul echipei lui Mariu Baciu a înscris cu capul, după o lovitură liberă.

Ionuț Ursu a fost cel care a adus cele trei puncte lui Sepsi imediat după pauză, când a trimis cu capul o minge venită din corner.

Vezi meciul liveTEXT! / Vezi VIDEO cu golurile partidei!

SEPSI - JUVENTUS 2-1
Au marcat: I. Fulop 6, I. Ursu 52 / Leca 16

Echipele de start:

Sepsi: Niczuly - Dalmau, Viera, I. Ursu, Sato - Ghinga, Petrovikj - Tandia, I. Fulop, Hamed - Hadnagy
Rezerve: Jovanovski, C. Dima, Burlanu, Filipe Oliveira, Alex Gorrin, Simonovski, Ross
Antrenor: Eugen Neagoe

Juventus: Drăghia - Kardes, Walace, M. Leca, Fl. Ștefan - Băjenaru, G. Simon, Ciobanu - Nicoară, Drăghici, C. Petre
Rezerve: Stoian, C. Ene, M. Constantinescu, Balgiu, Neacșu, Acolatse
Antrenor: Marius Baciu