FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - ACS POLI 3-0

VIDEO Sepsi Sfântu Gheorghe a demolat-o pe ACS Poli, scor 3-0 și a făcut un pas mare pentru salvarea de la retrogradare

Articol de GSP - Publicat marti, 15 mai 2018 20:28

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat fără nicio problemă meciul cu ACS Poli Timișoara, scor 3-0. Asta în ciuda faptului că Benjamin Kuku a fost eliminat în minutul 41, după o ciocnire cu Haruț

Istvan Fulop a deschis scorul după ce a trasnformat o lovitură liberă de la 20 de metri. Straton n-a avut nicio reacție. S-a făcut 2-0 în minutul 80, când același Fulop a marcat.

Peste 3 minute Cânu a văzut cartonașul roșu, iar imediat Tandia a stabilti scorul final, fiind 3-0.

Sepsi Sfântu Gheorghe a ajuns la 29 de puncte și face un pas mare pentru salvarea de la retrogradare. În acest moment este pe locul 3. ACS Poli e pe 7, loc retrogradabil, cu 22 de puncte.