FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI SF. GHEORGHE - CONCORDIA, DIGI, TELEKOM, LOOK, GSP.RO

VIDEO Sepsi și Chiajna remizează într-un meci cu două goluri spectaculoase

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 februarie 2018 13:21

Sepsi Sf. Gheorghe și Concordia Chiajna au remizat în prima partidă de Liga 1 a zilei, scor 1-1.

Gazdele, dacă pot fi considerate așa, partida disputându-se la pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești, au început excelent. Tandia a deschis scorul cu un șut spectaculos din afara careului de 16 metri. Repriza s-a scurs fără mari șanse de gol, de remarcat fiind doar accidentarea lui Cristi Bud, înlocuit în minutul 40 de Batin.

Cu sabia deasupra capului, Ion Moldovan a reușit să le imprime ilfovenilor o altă atitudine la pauză. Chiajna a controlat partea secundă, roadele dominării apărând în minutul 70, când Ronaldo Deaconu l-a păcălit pe Râmniceanu cu un șut frumos de la 16 metri. Finalul a aparținut tot Concordiei, Batin ratând o șansă rarisimă în minutul 89, din postură de unu la unu cu portarul advers.