Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA 1    •   GAZ METAN MEDIAȘ - CSU CRAIOVA 0-0

VIDEO Surpriza etapei la Mediaș! CSU Craiova ratează un penalty în prelungiri și remizează cu Gaz Metan, 0-0

Duminica, 10 Decembrie 2017

Gaz Metan Mediaș a produs surpriza etapei remizând pe teren propriu cu CSU Craiova, scor 0-0, într-un meci din etapa a 21-a.

Oltenii au avut șansele cele mai mari, dar n-au reușit să înscrie, deși în minutul 25 Dimitrov a încercat să-l suprindă pe portarul advers, dar fără nicio șansă.

În partea secundă, a avut loc și un moment neplăcut. Kelici și Darius Olaru s-au dat cap în cap la un duel aerian, iar cel de-al doilea a fost transportat la spital.

Zlatinski a încercat să înscrie când a scăpat cu Greab în minutul 59, dar portarul gazdelor l-a blocat pe fotbalistul Craiovei.

Centralul George Rădulescu a acordat 9 minute de prelungire după ce aproximativ 6-7 minute au trecut în momentul accidentării portarului Greab. În locul său a intrat Pleșca, cel care a apărat o lovitură de pedeapsă în primul minut al prelungirilor la șutul lui Mitriță.

CSU Craiova rămâne pe locul 3 în Liga 1, cu 40 de puncte, la o lungime în spatele poziției a doua ocupate de FCSB. Cu punctul obținut astăzi, Gaz Metan a ajuns la 14 și ocupă locul 12.

Gaz Metan - CSU Craiova 0-0