FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN MEDIAȘ - CSU CRAIOVA 0-0

VIDEO Surpriza etapei la Mediaș! CSU Craiova ratează un penalty în prelungiri și remizează cu Gaz Metan, 0-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 decembrie 2017 13:17

Gaz Metan Mediaș a produs surpriza etapei remizând pe teren propriu cu CSU Craiova, scor 0-0, într-un meci din etapa a 21-a.

Oltenii au avut șansele cele mai mari, dar n-au reușit să înscrie, deși în minutul 25 Dimitrov a încercat să-l suprindă pe portarul advers, dar fără nicio șansă.

În partea secundă, a avut loc și un moment neplăcut. Kelici și Darius Olaru s-au dat cap în cap la un duel aerian, iar cel de-al doilea a fost transportat la spital.

Zlatinski a încercat să înscrie când a scăpat cu Greab în minutul 59, dar portarul gazdelor l-a blocat pe fotbalistul Craiovei.

Centralul George Rădulescu a acordat 9 minute de prelungire după ce aproximativ 6-7 minute au trecut în momentul accidentării portarului Greab. În locul său a intrat Pleșca, cel care a apărat o lovitură de pedeapsă în primul minut al prelungirilor la șutul lui Mitriță.

CSU Craiova rămâne pe locul 3 în Liga 1, cu 40 de puncte, la o lungime în spatele poziției a doua ocupate de FCSB. Cu punctul obținut astăzi, Gaz Metan a ajuns la 14 și ocupă locul 12.

Gaz Metan - CSU Craiova 0-0