FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA 19

Surpriză mare în ultimul meci al etapei din Liga a 2-a! Energeticianul a scos un punct nesperat cu Chindia

Articol de GSP - Publicat joi, 29 noiembrie 2018 14:41

Chindia Târgoviște și Energeticianul au remizat în ultimul meci din etapa a 19-a din Liga a 2-a, scor 2-2.

Energeticianul a deschis scorul și la pauză conducea datorită reușitei lui Tudorache. După revenirea de la cabine, Florea și Ioniță i-au adus în avantaj pe dâmbovițeni. Rusu a egalat cu un sfert de oră înainte de final și Energeticianul a obținut un punct nesperat înaintea acestui meci.

Chindia ocupă locul 2 în prezent, cu 41 de puncte, la două lungimi în spatele liderului Sportul Snagov. De partea cealaltă, Energeticianul e pe poziția a 8-a , cu 28 de puncte.