FOTBAL  »  LIGA 3  »  RAPID

RAPID // Victorie la scor de neprezentare pentru Rapid în amicalul de azi » Ultimul transfer confirmă: a înscris al doilea gol în două meciuri

Rapid a învins-o pe CSM Oltenița cu 3-0 // FOTO: Facebook Rapid

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 ianuarie 2019 15:43

Pe terenul complet înghețat de la baza Coresi, Rapid a învins-o azi la scor de neprezentare pe CSM Oltenița, formație antrenată de Augustin Călin, 3-0, într-o partidă de verificare.

Rapid a deschis scorul după doar 10 minute, prin Gabriel Toma, care a scăpat singur cu portarul și a înscris fără emoții.

Până la pauză, giuleștenii au mai înscris o dată. Experimentatul Deyvidas Matulevicius a punctat cu un șut plsat din interiorul careului.

Scorul final a fost stabilit în minutul 65, când nou-venitul Cătălin Hlistei a înscris din pasa lui Drăghiceanu, ajungând la a doua reușită în tot atâtea meciuri pentru giuleșteni. Acesta punctase și în testul cu AS Carmen, 3-0.

Echipa folosită de Daniel Pancu: Ciuculescu - I. Voicu, Babaua, Iacob, Oanea - Duriță, Cârstocea, Trip - A. Nițu, Toma, Matulevicius

Rapid merge în Antalya

În perioada 1-14 februarie, giuleștenii vor merge în Turcia, unde au programate trei meciuri amicale:

8 februarie: Rapid - Szeged Grosics Akademie
11 februarie: Rapid - FC Hebar 1918 Pazardzhik
13 februarie: Rapid - NK Jedinsho Bihac

Vezi și: Rapid a mai bifat un transfer! A luat un jucător cu ștate vechi în Liga a 2-a