FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA

VIDEO România U16 a remizat cu Cipru U16! Golul a fost unul senzațional, marcat de portarul Alexandru Borbei

Articol de - Publicat joi, 07 februarie 2019 19:53

Naționala sub 16 ani a României a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicală contra reprezentativei similare a Ciprului. Golul „tricolorilor”  a fost marcat în minutul 35 de portarul Alexandru Borbei (15 ani).

Borbei, portarul de 15 ani al celor de la ASU Poli Timișoara, a reținut mingea pasată greșit de ciprioți și a degajat lung balonul.

Goalkeeperul advers a fost surprins de lungimea execuției. Ciprioții au egalat trei minute mai târziu, pentru al doilea rezultat similar, scor 1-1, în decurs de trei zile.

Alexandru Borbei este în acest moment a treia soluție a echipei mari de la ASU Poli Timișoara, ocupanta locului 11 în Liga secundă.