INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER CITY - FULHAM

EXCLUSIV Porumboiu, scandalizat de greșeala de arbitraj din meciul lui Manchester City: „Ce pretenții să am atunci de la arbitrii noștri?”

Fostul arbitru internațional Adrian Porumboiu (72 de ani) s-a arătat siderat de faptul că arbitrii meciului dintre Manchester City și Fulham au decis să valideze golul secund al „cetățenilor”, marcat chiar înainte de pauză. +8   FOTO

Articol de , - Publicat sambata, 02 septembrie 2023 18:05 / Actualizat sambata, 02 septembrie 2023 18:35

Campioana Angliei a marcat golul de 2-1 în minutul 45+5, prin fundașul stânga olandez Nathan Ake. Phil Foden a centrat din corner, iar batavul a reluat cu capul, de la 11 metri.

Gheorghe Hagi, prima reacție după dezastrul din Conference League » Discurs dur: „Suntem ZERO în momentul de față. Asta e realitatea, chiar dacă e greu de acceptat”
FARUL

Doar că golul ar fi trebuit anulat. Manuel Akanji, stoperul trupei de pe Etihad, se afla pe traiectoria balonului și într-o poziție evidentă de ofsaid.

+4 FOTO

„Centralul” Michael Oliver s-a consultat cu colegii din camera VAR, iar după 3 minute de deliberare acesta a decis să valideze reușita. Decizia l-a scandalizat pe Adrian Porumboiu.

Fostul patron al lui FC Vaslui a spus că nu are nicio pretenție la arbitrii români atât timp cât în cel mai puternic campionat al lumii se comit asemenea erori.

Adrian Porumboiu, scandalizat de decizia arbitrilor de a valida golul secund al lui Manchester City

„De astăzi, nu o să mă mai iau de niciun arbitru român, după ce am văzut ce s-a întâmplat la City - Fulham.

Este scandalos să nu fie anulat golul la o fază la care este 1000% ofsaid, nu 100%. Sunt uluit, așa ceva n-am văzut în viața mea.

Dacă în cel mai valoros și competitiv campionat din lume se întâmplă o asemenea nenorocire, atunci ce pretenții să am de la arbitrii noștri?”, a declarat Adrian Porumboiu, pentru GSP.

Antonio Sefer face show la Hapoel Beer-Sheva, dar colegul Adrian Păun a fost pus pe lista de transferuri!

Ca Jordi Cruyff sau Marcos Llorente: Ianis Hagi continuă tradiția fiiilor de mari fotbaliști care au jucat la Alaves

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga