INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AS ROMA

REZUMAT VIDEO AS Roma lui Jose Mourinho s-a calificat în sferturile Cupei Italiei, unde are derby istoric

Jose Mourinho, foto: Imago

Articol de - Publicat joi, 04 ianuarie 2024 10:46 / Actualizat joi, 04 ianuarie 2024 12:06

AS Roma a învins-o miercuri seara, pe teren propriu, scor 2-1, pe Cremonese, în optimile Cupei Italiei şi s-a calificat în sferturile competiţiei.

Cremonese a condus cu 1-0 din minutul 35, prin golul reuşit de Frank Tsadjout, iar romanii nu au avut reacţie, intrând la pauză în dezavantaj.

În repriza secundă, antrenorul Jose Mourinho l-a trimis în teren şi pe Dybala, iar gazdele au început să pună presiune pe apărarea oaspeţilor. Lukaku, Dybala şi El Shaarawy au ratat egalarea, care a venit însă în minutul 77, din piciorul lui Romelu Lukaku. Roma a obţinut un penalti la un fault în careu asupra lui Spinazzola şi Dybala a înscris pentru 2-1 în minutul 85.

Victoria o califică pe AS Roma în sferturile Cupei Italiei, unde romanii vor înfrunta pe concitadinii de la Lazio.

VIDEO O nebunie de meci în La Liga! » 7 goluri, senzația Girona a lăsat-o în șoc și pe Atletico Madrid