INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

REZUMAT VIDEO Luptă nebună pentru titlu în Bundesliga » Bayern nu se regăsește în mandatul lui Tuchel, dar are noroc cu meciul de infarct al Borussiei! Clasamentul ACUM

Bayern Munchen a remizat cu Hoffenheim, scor 1-1, în etapa 28 din Bundesliga. Bavarezii au rămas lideri solitari după ce Borussia Dortmund a fost egalată în ultimele momente de Stuttgart, 3-3/ foto: Imago Images +7   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 15 aprilie 2023 18:30 / Actualizat sambata, 15 aprilie 2023 20:28

Bayern Munchen a remizat cu Hoffenheim, scor 1-1, în etapa 28 din Bundesliga. Bavarezii au rămas însă lideri solitari după ce Borussia Dortmund a fost egalată în ultimele momente de Stuttgart, 3-3.

Bayern pare la pământ, a fost eliminată de Freiburg din Cupa Germaniei (1-2), a fost umilită de Manchester City în Liga Campionilor, 0-3, și nu a putut trece din Hoffenheim, acasă.

Drăgușin a marcat din nou și a impresionat în Italia: „Și-a permis luxul să trimită o rachetă în plasă”
GENOA

Echipa lui Tuchel a avut 1-0 încă din minutul 17, prin golul semnat de Pavard, din assist-ul lui Kingsley Coman. Bayern a avut posesia și ocaziile de partea sa, dar s-a văzut egalată în minutul 71, când Kramaric a marcat pentru Hoffenheim.

Totuși, bavarezii au avut noroc, datorită lui Stuttgart, care a încurcat-o nesperat pe Dortmund.

Meci de infarct între Stuttgart și Borussia Dormund

La Stuttgart, Borussia a trebuit să se mulțumească doar cu un egal, la capătul unui meci dramatic. Dortmund a condus cu 2-0, după golurile marcate de Haller și Malen, în decurs de 8 minute. Mai mult, galben-negrii au avut și un om în plus din minutul 39, când Mavropanos, fundașul gazdelor, a văzut al doilea cartonaș galben.

Bayern - Hoffenheim/ foto: Imago Images
Stuttgart - Dortmund/ foto: Imago Images
+3 FOTO

După pauză a început nebunia. Mai întâi, Stuttgart a avut un gol anulat cu VAR pentru un ofsaid. Apoi, gazdele au redus din diferență prin Coulibaly, în minutul 78. Doar 6 minute mai târziu, Vagnoman a egalat pentru Stuttgart. Intrat în minutul 82, Reyna părea că va aduce victoria Borussiei.

Americanul a marcat în al treilea minut al prelungirile și a dus-o din nou pe Dortmund în avantaj. Doar că în minutul 90+7 a venit reușita lui Silas, care i-a luat Borussiei două puncte din buzunar.

Bayern are două puncte peste Dortmund în Bundesliga, cu 6 etape înainte de fianalul sezoului.

Acuzat acum de rasism, antrenorul lui PSG a mai fost pus la zid o dată în carieră sub aceeași acuzație!

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă