INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA - MANCHESTER UNITED 0-2

CHELSEA - MANCHESTER UNITED // GALERIE FOTO United câștigă derby-ul cu Chelsea și avansează în sferturile FA Cup

Chelsea - Manchester United // FOTO: Reuters +14   FOTO
Chelsea - Manchester United // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 18 februarie 2019 19:32

Manchester United s-a impus în deplasare în derby-ul cu Chelsea, 2-0, și s-a calificat în sferturile Cupei Angliei.

Cu Pedro, Higuain și Hazard în atac, Chelsea a fost timidă pe faza ofensivă și nu i-a pus prea multe probleme lui Romero, care a blocat atent puținele ocazii ale londonezilor.

United a ieșit însă la joc și a deschis scorul în minutul 31, prin Ander Herrera, care a înscris din pasa lui Pogba.

Chiar înainte de pauză, Paul Pogba și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, fructificând cu stil, cu capul, centrarea venită de la Rashford.

Eforturile lui Chelsea au fost în zadar în repriza secundă, iar criza echipei lui Maurizio Sarri se adâncește, londonezii luându-și adio de la unul dintre cele mai palpabile obiective.

Chelsea - Manchester United 0-2
Au marcat: Herrera '31, Pogba '45