INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPA AMERICA / JAPONIA - CHILE 0-4

Spectacol în Japonia - Chile la Copa America! 4 goluri + Uruguay, egalată în clasament

Articol de GSP - Publicat marti, 18 iunie 2019 10:25

Chile s-a impus fără probleme, scor 4-0, în meciul disputat împotriva Japoniei pe Estádio do Morumbi din Sao Paulo.

Pulgar a deschis scorul în minutul 41, Vargas a reușit o „dublă” ('54, '83), iar Sanchez a punctat în minutul 82.

Cel mai frumos gol al meciului a fost reușit de Eduardo Vargas (29 de ani, atacant) în minutul 83, fiind autorul unui „lob” de la o distanță considerabilă.

Echipele de start:

Japonia (4-4-2):

Osako - Hara, Ueda, Tomiyasu, Sugioka - Maeda, Shibasaki, Nakayama, Nakajima - Kubo, Ueda
Selecționer: Moriyasu H.

Chile (4-3-3):

Arias - Isla, Medel, Maripan, Beausejour - Aranguiz, Pulgar, Vidal - Fuenzalida, Vargas, Sanchez

*știre de Alexandru Barbu

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

ARGENTINA - COLUMBIA 0-2 // Leo Messi, explicații de 40 de minute după eșecul de la Copa America » Ce le-a transmis starul de la Barcelona colegilor

Adio! Cristi Chivu a ratat titlul cu Inter și și-a dat demisia: „Și cu asta am încheiat”
Stranieri
În Bundesliga a fost nebunie curată la baraj: au revenit de la 0-3! Imagini tari
Campionate
Avocatul care a salvat FRF de la faliment în procesul cu Mititelu, implicat în scandalul momentului! Acuzat de trafic de influență și spălare de bani

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”