INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

După 2 luni de pauză, un jucător din Germania a luat „roșu” în minutul 4 + cine a marcat primul gol după revenire

Dennis Diekmeier (dreapta) a văzut cartonașul roșu la 4 minute de la startul partidei Aue - Sandhausen din 2.Bundesliga // sursă foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 mai 2020 14:25

2. Bundesliga a debutat astăzi, precum o va face și Bundesliga. Meciul Aue - Sandhausen s-a aprins rapid.

În minutul 4 al înfruntării, fundașul neamț Dennis Diekmeier (30 de ani) de la Sandhausen a provocat un penalty, moment în care a fost eliminat de către arbitru.

Jae-Sung Lee, primul gol marcat în Germania după pandemie

Jae-Sung Lee, mijlocașul în vârstă de 27 de ani al lui Kiel, a marcat primul gol din Germania după pauza de 2 luni impusă de pandemia de COVID-19. Sud-coreeanul a deschis scorul pentru echipa oaspete în duelul Regensburg - Kiel.

Ploaie de goluri în 2. Bundesliga

La scurt timp după, în alte 2 dintre celelalte 3 partide disputate s-a marcat. Aue conduce Sandhausen pe teren propriu (1-0), iar Bochum pe Heidenheim (2-0), tot din postura de gazdă. Karlsruher și Darmstadt se află la egalitate, 0-0.

Match Preview. Red Bull Leipzig și Freiburg se luptă pentru locurile către cupele europene

Citește mai multe știri despre Bundesliga:

Măsuri bizare în Bundesliga! De ce RB Leipzig a adus o scară de avion pe stadion, la meciul de azi cu Freiburg

Bundesliga revine! liveTEXT de la 16:30 » Programul complet + unde se pot vedea meciurile

Ghidul Bundesliga în pandemie. 14 lucruri pe care trebuie să le știm înaintea etapei de azi

Supercupa FCSB - Corvinul Hunedoara nu se mai joacă pe 6 iulie » Mihai Stoica a făcut anunțul: „E un avantaj”
Cupa Romaniei
Cristiano Ronaldo a decis! Pentru ce echipă va evolua în sezonul viitor, după dezamăgirea trăită aseară la Al Nassr

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring