INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RENNES - LYON 1-2

FOTO Coregrafie antologică făcută în Franța » Fanii s-au inspirat din Breaking Bad

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 august 2017 13:02

Vineri seară, fanii lui Rennes au oferit un spectacol de neuitat la primul meci de pe teren propriu din acest sezon, 1-2 cu Lyon.

Suporterii gazdelor au afișat o coregrafie impresionantă, în întreaga peluză, inspirată de seriarul american " Breaking Bad".

Francezii au parafrazat o replică a personajului principal, Walter White, către soția sa. "Nu vă fie frică de pericol! Voi sunteți pericolul", a fost mesajul fanilor, lângă fiind și o poză cu Walter White.

Golurile celor de la Lyon au fost marcate de Depay, în minutul 57, și de Diaz, în minutul 74. Pentru Rennes a marcat Bourigeaud, în minutul 86. Vezi aici video

Mutare curioasă la Rapid » Șucu l-a adus pe fostul portar al Stelei, care tocmai a retrogradat. Fanii se amuză: „Dar Ionuț Chirilă când vine?”
Decizia luată de Florin Pîrvu, în urma decesului soției
Supercupa FCSB - Corvinul Hunedoara nu se mai joacă pe 6 iulie » Mihai Stoica a făcut anunțul: „E un avantaj”
Cupa Romaniei

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring