INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COLUMBIA

FOTO HORROR » Robinson Zapata, făcut KO de un adversar! Portarul și-ar putea încheia cariera

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 noiembrie 2018 20:25

Robinson Zapata are 40 de ani, însă încă mai evoluează. O face la Independiente Santa Fe, în Columbia.

Fostul portar de la FCSB a fost victima unei cumplite intrări a unui jucător de la meciul cu Deportes Tolima, în sferturile de finală ale play-off-ului din Clausura.

"Rufay" a fost lovit puternic în minutul 45+2, iar adversarul care l-a accidentat nu s-a ales nici măcar cu un cartonaș galben. În minutul 45+4, fostul stelist a și fost schimbat.

Accidentarea i-ar putea încheia cariera lui Zapata. Primele informații susțin că acesta a suferit o ruptură a ligamentelor încrucișate și va fi operat. Ar urma să lipsească circa 8 luni.

În acest sezon, Zapata a adunat 19 meciuri la echipa de club, unde a primit 15 goluri. Are 9 meciuri fără gol primit.

La minutul 2:05 vezi intrarea asupra lui Zapata:

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”