INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGUE 1

Hakimi, eroul lui PSG în lipsa lui Messi » Gestul cu care Mbappe și-a enervat rivalii: „Ar trebui să aibă alt gen de comportament”

PSG rămâne lider în Ligue 1, după ce a obținut al șaptelea succes consecutiv în acest sezon, scor 2-1, pe terenul lui Metz. Achraf Hakimi a fost eroul parizienilor, cu o „dublă”.

Articol de GSP - Publicat joi, 23 septembrie 2021 12:56 / Actualizat joi, 23 septembrie 2021 12:56

Mauricio Pochettino nu l-a putut folosi pe Leo Messi în deplasare de la Metz. Starul argentinian, accidentat, nu a făcut deplasarea cu restul lotului. PSG a început însă perfect disputa. Hakimi a deschis scorul încă din minutul 5.

Hakimi, eroul lui PSG în deplasarea de la Metz

Metz a reușit egalarea cu 5 minute înainte de pauză. Kouyate a marcat cu o lovitură de cap pentru formația lui Frederic Antonetti

Hakimi, fundașul pe care PSG a plătit 60 de milioane de euro, a reușit dubla în al 4-lea minut al prelungirilor, la ultima acțiune a jocului. A adus victoria in-extremis, la fel cum o făcuse și Icardi în urmă cu o etapă, împotriva lui Lyon.

Kyllian Mbappe, inamicul numărul 1

Kyllian Mbappe a avut o prestație ștearsă, dar a reușit să își enerveze adversarii în alt mod. Campionul mondial s-a bucurat ostentativ după reușita decisivă și a provocat o încăierare generală.

Frederic Antonetti, antrenorul lui Metz, a comentat gestul lui Mbappe: „Ar trebui să aibă alt gen de comportament, dacă vrea să fie iubit. Îmi place ca jucător, este foarte, foarte bun, dar ar avea multe de câștigat dacă s-ar comporta mai frumos”.

Mbappe, în momentul în care își provoacă adversarul

PSG își face încălzirea pentru meciul de foc cu Manchester City

Echipa antrenată de Pochettino are punctaj maxim după primele 7 etape și rămâne lider în Ligue 1, la 7 puncte de a doua clasată, Marseille. PSG o întâlnește sâmbătă pe Montpellier în etapa a 8-a din Ligue, iar apoi urmează meciul din a doua etapă a Ligii Campionilor, când parizienii primesc vizita lui Manchester City.

Conflict în Ucraina! Lucescu: „Lipsă de educație și respect”. De Zerbi: „N-avem nevoie de lecții de morală”

Cristiano Ronaldo, record de viteză la Manchester United » Valori incredibile la vârsta de 36 de ani

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”