INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL NASSR

VIDEO Moment VIRAL cu coechipierul lui Cristiano Ronaldo » Camerele au filmat totul

Abdulmajeed Al Sulaiheem a început să-și numere coechipierii în timpul meciului

Articol de - Publicat duminica, 30 iulie 2023 20:12 / Actualizat duminica, 30 iulie 2023 20:17

Fază comică în timpul amicalului dintre Inter Milano și Al Nassr, scor final 1-1.

Al Nassr și finalista Ligii Campionilor din acest an s-au înfruntat joi într-un amical disputat în Japonia, în cadrul unui turneu la care participă și campioana Franței, PSG.

Introdus pe teren la pauză, când saudiții au înlocuit 10 dintre cei 11 jucători, mijlocașul central Abdulmajeed Al Sulaiheem a fost protagonistul unui moment comic.

Fotbalistul pe care Becali l-a numit „vagabond” și l-a pus să conducă un Matiz a ajuns un analist apreciat: „Plin de umor, dar mereu precis”
FCSB

Moment VIRAL cu coechipierul lui Cristiano Ronaldo de la Al Nassr

Copleșit de superioritatea Interului și de numărul mare de ocazii pe care și le produceau italienii, Al Sulaiheem a început să numere câți jucători are Al Nassr pe teren. Pur și simplu, parcă nu-i venea să creadă că se joacă 11 la 11.

În ciuda rezultatului final, 1-1, stabilit cu goluri înscrise de Ghareeb (minutul 23), respectiv Frattesi ('44), Inter a fost echipa mai bună și a irosit în mod neverosimil mai multe situații clare de gol. De altfel, raportul șuturilor a fost 22-8 în favoarea echipei europene.

Rezumatul VIDEO al amicalului Inter - Al Nassr

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Adversara Farului, victorie chinuită în prima etapă din campionat + veste proastă pentru celelalte echipe românești din Europa

Incident șocant » Lovit cu pumnul în față de preparatorul fizic!

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului