Articol de - Publicat duminica, 05 noiembrie 2023 10:46 / Actualizat duminica, 05 noiembrie 2023 11:17

Fundașul stânga Marcelo (35 de ani) a câștigat Copa Libertadores, după ce Fluminense a învins-o pe Boca Juniors, scor 2-1. Brazilianul a spus ca acesta este cel mai important trofeu din cariera sa.

Fluminense s-a impus în prelungirile meciului, după ce John Kennedy l-a învins pe portarul Sergio Romero cu un șut la colțul lung.

Sandro Tonali riscă o nouă suspendare » Federația Engleză vrea să afle dacă italianul a pariat și după ce s-a transferat la Newcastle
NEWCASTLE

Marcelo a fost foarte emoționat după meci. A spus că acesta este cel mai important trofeu câștigat de el, chiar dacă are în palmares 5 trofee ale Ligii Campionilor cu Real Madrid.

Marcelo: „Real Madrid este în inima mea, dar Fluminense este ceva special”

„Cei de la Real Madrid vor înțelege, acesta este cel mai important trofeu câștigat de mine la nivel de club. Fluminense este clubul care m-a crescut. Real Madrid este în inima mea, dar Fluminense este ceva mai special”, a spus Marcelo, potrivit jurnaliștilor de la Marca.

Marcelo a început să plângă după golul lui Fluminense

Marcelo a trăit cu maxima intensitate finala Copei Libertadores.

Aflat pe banca după ce a fost înlocuit în minutul 80, acesta a izbucnit în lacrimi imediat după ce John Kennedy a marcat golul victoriei, în minutul 99. Reacția sa a fost surprinsă de cameramani și a făcut înconjurul lumii.

Pasiunea pentru Fluminense, treabă de familie pentru Marcelo

La fel ca fostul fotbalist al Realului, tatăl și bunicul acestuia sunt suporteri înfocați ai celor de la Fluminense. Aceștia i-au transmis dragostea pentru clubul brazilian și apărătorului.

VIDEO. Fluminense a câștigat Copa Libertadores

„Cel mai frumos gol din ultimii ani” » Cristiano Ronaldo, execuție de generic în Arabia Saudită
ARABIA SAUDITĂ
Fotbalistul lui Manchester City și-a spart un dinte în meciul cu Bournemouth » A fost atenționat de un coleg că îi „lipsește” și la final a glumit: „Doar am sângerat puțin”
MANCHESTER CITY - BOURNEMOUTH 6-1