INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  OSASUNA - BARCELONA 2-2

FOTO Barcelona s-a încurcat din nou în La Liga, după ce a condus în două rânduri

Barcelona a scos doar o remiză pe terenul celor de la Osasuna, scor 2-2, în runda cu numărul 17 din La Liga. +5   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 decembrie 2021 19:50 / Actualizat duminica, 12 decembrie 2021 19:59

Continuă criza profundă de la Barcelona. Instalarea lui Xavi a fost privită cu mult entuziasm, dar rezultatele i-au dezumflat rapid pe supoteri. Eliminați din Liga Campionilor, catalanii sunt tot mai departe și de top 4 în Spania.

Ce au făcut stranierii  » Alexandru Maxim, gol în meciul cu Fenerbahce » Moruțan și Cicâldău, înfrângere în Turcia
campionate
Ce au făcut stranierii » Alexandru Maxim, gol în meciul cu Fenerbahce » Moruțan și Cicâldău, înfrângere în Turcia

Barcelona, remiză pe terenul lui Osasuna

Barcelona a deschis rapid scorul, după o combinație între puștii Gaxi și Nico. Cel din urmă a dejucat pasul la ofsaid, a preluat pe poziție viitoare și a împins mingea pe lângă portar. Osasuna a egalat la acțiunea imediat următoare, prin lovitura de cap plasată perfect de David Garcia

Catalanii au trecut din nou în avantaj. Atacantul marocan Abdessamad Ezzalzouli (19 ani) a marcat primul gol în tricoul echipei mari, cu un șut puternic, din 8 metri, în minutul 49.

+1 FOTO

Presiunea pusă de Osasuna în ultimele minute a dat roade. Atent pe respingere, după un corner, Avila a tras violent de la marginea careului, fără șanse pentru Ter Stegen.

Cum arată clasamentul în La Liga, după Osasuna - Barcelona

Barcelona bate pasul pe loc în lupta pentru top 4. Este doar pe 8 în acest moment, cu 24 de puncte. Distanța până la liderul Real Madrid este neverosimilă, 15 lungimi.

VIDEO+FOTO „S-a terminat, adio!” » Gesturi interpretabile făcute de Șumudică, după umilința de azi din campionat + Anunțul antrenorului în conferință

VIDEO Nicolae Stanciu, gol și pasă decisivă pentru Slavia Praga

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring