INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO Comeback de senzație în Manchester City - Tottenham » KO în 11 minute, după ce aveau 2-0 la pauză!

Manchester City a învins-o pe Tottenham, scor 4-2, într-o restanță a etapei #7 din Premier League. La pauză, trupa lui Antonio Conte conducea cu 2-0!

Articol de GSP - Publicat joi, 19 ianuarie 2023 23:50 / Actualizat joi, 19 ianuarie 2023 23:56

Pe un fond de joc mai bun, Tottenham a lovit-o de două ori pe City chiar înainte de pauză. Ederson a pasat greșit, „l-a băgat în ședință” pe Rodri, care a pierdut mingea ajunsă la Kulusevski. Suedezul a înscris cu un șut pe sub portarul lui Guardiola ('45).

Apoi, Spurs a punctat și în prelungiri: Ederson a respins șutul lui Kane până la Emerson, care a marcat cu capul ('45+2).

Show total cu Messi și Ronaldo în superamicalul de la Riad! VIDEO cu toate cele 9 goluri
Al Nassr & Al Hilal - PSG 4-5

Manchester City, comeback de senzație cu Tottenham! Mahrez, MVP

Năucită în prima parte, campioana Angliei a avut 11 minute de vis în repriza secundă.

Alvarez a fructificat un balon cules din brațele lui Lloris ('52), Haaland a închis perfect un triunghi format alături de Rodri și Mahrez ('54), iar algerianul din flancul drept al gazdelor și-a adus echipa în avantaj după o acțiune fulgerătoare și o finalizare în forță la colțul scurt ('63).

Tot Mahrez a închis tabela, letal 1-1 cu Lloris în minutul 90.

City se apropie astfel la 5 puncte de liderul Arsenal, care are însă și un meci mai puțin disputat. Tottenham rămâne pe 5, loc de Europa League.