INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ISRAEL

Își revine? Rareș Ilie, pasă de gol în Israel, la al șaselea meci în tricoul noii echipe

Rareș Ilie, în dreapta  / Sursă foto: Facebook @Maccabi Tel Aviv FC - מועדון הכדורגל מכבי ת
Rareș Ilie, în dreapta / Sursă foto: Facebook @Maccabi Tel Aviv FC - מועדון הכדורגל מכבי ת"א

Articol de - Publicat duminica, 02 aprilie 2023 19:57 / Actualizat duminica, 02 aprilie 2023 22:14

Fostul jucător rapidist (19 ani) se află la prima realizare în Israel de când a plecat din campionatul Franței. La Nice, în 365 de minute adunate din opt partide, nu reușise niciun gol ori vreun assist.

Rareș Ilie s-a evidențiat în etapa a doua din play-off-ul campionatului israelian. Împrumutat până la finele stagiunii de la Nice la Maccabi Tel Aviv, mijlocașul român a contribuit la golul al doilea al echipei sale (2-0 cu Hapoel Ierusalim).

„Inter va apela la Cristi Chivu!” » Anunț uriaș făcut de Gazzetta dello Sport
Inter

Rareș Ilie, pasă de gol în Israel, la al șaselea meci în tricoul noii echipe

Intrat în minutul 59 la oaspeți, el i-a pasat perfect, în prelungiri, lui Eran Zahavi, care a reușit al 17-lea gol în campionat și a închis tabela. Maccabi Tel Aviv se află pe locul 3, la trei puncte de Hapoel Beer Sheva și zece „lungimi” de liderul Maccabi Haifa.

Rareș a mai evoluat în alte cinci partide pentru Maccabi Tel Aviv, fără să reușească vreun gol sau vreo pasă decisivă.

Tot în Israel, Adrian Păun a jucat din nou ca titular și a fost folosit până în minutul 77 în partida din deplasare jucată de Hapoel Beer Sheva (0-1 cu Maccabi Haifa). Fostul CFR-ist are 4 goluri marcate în 20 de meciuri bifate în acest sezon.

Inter
Set! Real Madrid și-a „dezmembrat” adversara: hat-trick Benzema în doar 7 minute!