INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARGENTINA - NICARAGUA 5-1

ARGENTINA - NICARAGUA 5-1 // VIDEO + FOTO Leo Messi-show înainte de Copa America! Gol de senzație marcat de starul Barcei

Leo Messi // FOTO: Reuters +2   FOTO
Leo Messi // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 iunie 2019 14:05

Argentina a câștigat cu 5-1 amicalul cu Nicaragua, înainte de Copa America(14 iunie - 7 iulie), iar atacantul Leo Messi, 31 de ani, a fost în mare formă.

Într-un meci disputat la San Juan, Argentina a făcut scor cu naționala statului Nicaragua. Cei mai buni jucători au fost Leo Messi și Lautaro Martinez, care au reușit câte o „dublă”. Golul cinci a fost reușit de Roberto Pereyra, de la Watford.

Messi a făcut show în prima repriză, marcând două goluri în minutele 37 și 38. La prima reușită, Messi s-a distrat cu apărarea adversă.

A primit mingea la marginea careului, a driblat 3 adversari și a marcat cu un șut de la 11 metri. Golul de 2-0 a venit după ce a șutat de la 5 metri, mingea ajungând la Leo după respingerea portarului.

Video cu rezumatul meciului

După pauză, Lautaro Martinez și Roberto Pereyra au majorat scorul, în timp ce Nicaragua a marcat golul de onoare, din penalty, în minutul 90+1.

La Copa America, Argentina e în Grupa B, alături de Columbia, Paraguay și Qatar.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”