INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO+FOTO Chelsea, dezordine totală! Hazard a salvat o altă înfrângere pentru londonezii lui Sarri

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 martie 2019 18:02

Chelsea (loc 6 Premier League) a remizat pe teren propriu cu Wolverhampton (loc 7) într-un meci din etapa a 30-a, 1-1. Echipa lui Sarri s-a salvat în prelungiri, cu un gol venit din gheata lui Hazard.

„Lupii” au fost dominați de londonezi pe întreaga durată a partidei, dar au lovit în minutul 56 prin Gimenez după un contraatac fulgerător.

Chelsea a evitat înfrângerea în minutul 2 al prelungirilor, după șutul perfect al lui Hazard de la 25 de metri.

Vezi VIDEO cu golurile

După 29 de meciuri, Chelsea ocupă locul 6, cu 57 de puncte, dar are un meci mai puțin față de restul adversarelor directe, din fruntea clasamentului. De partea cealaltă, Wolves e pe poziția a 7-a, cu 44 de puncte.

Lider rămâne Manchester City, cu 74 de puncte, urmată de Liverpool, la o lungime în spate. Podiumul e completat de Tottenham, cu 61 de puncte, în timp ce Manchester United e pe 4, cu 58 de puncte, urmată de Arsenal, la un punct în spate.